Wyszukaj zwierzaka

BULDOG ANGIELSKI

Buldog Angielski, zwany potocznie Buldogiem to potomek Mastifów z ponad 1000 letnią tradycją! Rasa ta, wyhodowana w XVIII wieku przeszła kilka zmian, a ostateczny i ówczesny wygląd psa uzyskano w XIX wieku.

Buldog angielski – jedna z najmilszych znanych ras

Rozbrykany w okresie szczenięcym i zrównoważony, lubiący wypoczynek na kanapie w starszym wieku Buldog to idealny partner ciepłych i wrażliwych rodzin, które nie wymagają od psa nadmiernej aktywności.

Wygląd

Nisko osadzony, przysadzisty i duży pies o sporej masie i sile. Ma krótką kufę i charakterystyczną dużą fałdę nosową, dość obfite i luźne fafle oraz nos wystający poza fałdę. Wysokość około 40 centymetrów w kłębie i waga 25 kilogramów to optymalne wymiary Buldoga Angielskiego. Ma gładki i lśniący płaszcz o umaszczeniu płowym, pręgowanym, czerwonym i białym w łaty.

Charakter

Mimo pozornie ponurego i srogiego wyglądu, który według pierwszych hodowców miał na celu odstraszać intruzów, Buldog jest niezwykle łagodnym i przyjaznym psem. Buldog Angielski uwielbia dosłownie wylegiwać się i chrapać na kanapie, ale nie stroni od ćwiczeń i zabaw. Jest bardzo pojętnym uczniem i z ochotą współpracuje z opiekunem. Szybko się męczy, ale nie potrafi sam wyznaczyć swoich granic wytrzymałości. Będzie bawił się do upadłego, jeżeli jest to od niego oczekiwane. Bardzo cierpliwy i gotowy do beztroskiej zabawy z dziećmi. Buldog nie zdaje sobie jednak sprawy ze swojej siły, dlatego lepiej nie zostawiać psa z dziećmi bez nadzoru. Druga stroną Buldoga Angielskiego jest upartość. Potrafi postawić na swoim! Mimo swojego łagodnego usposobienia, potrafi się bronić i odpowie agresją na agresję. Zapamiętuje raz wyuczone komendy i polecenia. Jest pieszczochem i łakomczuchem – opiekun powinien dbać o nieprzejadanie się psa i utrzymanie zdrowej wagi.

Pielęgnacja i wychowanie

Buldog Angielski nie wymaga dużej dawki ruchu. Energiczne spacery, bieganie czy długie wędrówki to nie najlepszy pomysł na spędzanie czasu z Buldogiem. Krótkie spacery w zupełności wystarczają. Pielęgnacja sierści Buldoga Angielskiego polega na regularnym czesaniu. Natomiast codziennie niezbędne jest dbanie o higienę pod fałdami oraz w okolicach odbytu. Niestety zwarta sylwetka psa nie pozwala mu na samodzielne zadbanie o czystość tych części ciała. Jeżeli nie ma takiej potrzeby, wystarczy, że wykąpiesz swojego psa 2 razy do roku. Zbyt częste kąpiele mogą powodować redukcję charakterystycznej tłustej powłoki na psiej sierści, która ma za zadanie chronić skórę Buldoga. Psy rasy Buldog Angielski są wrażliwe na upały, więc należy zadbać o ich komfort podczas gorących dni.

Ciekawostka

Buldog Angielski jest czwartą w kolejności, najpopularniejszą rasą w Stanach Zjednoczonych. Dowodem na umiłowanie Amerykanów do tych psów może być fakt, że ponad 40 krajowych uniwersytetów obrało sobie Buldoga Angielskiego (zwanego też zamiennie Brytyjskim)jako maskotkę. Buldog Angielski to również jedna z ulubionych ras znanych ludzi. Posiadają go między innymi David Beckham, Miley Cyrus, Jessica Biel oraz Pink.

Oto pupil / Ostatnio dodane

Zobacz więcej