Wyszukaj zwierzaka

CANAAN DOG

Ten zaliczany do półdzikich ras pies do dziś żyje na wolności na pustyni Negew w Izraelu. Canaan Dog, doskonale sprawdza się też jako pies pracujący, towarzysz rodziny oraz zawodowiec na torach agility. Człowiek kocha tą rasę za lojalność i pracowitość.

Canaan dog – rzadki diament

Istnieje niewiele hodowli psów rasy Canaan Dog, dlatego chętni muszą czekać w kolejce na swojego szczeniaka. Jednak warto, ponieważ Canaan Dog nie tylko z wyglądu, ale i charakteru jest wyjątkowym zwierzęciem.

Wygląd

Canaan Dog nazywany jest przystojnym psem, dzięki swojej atletycznej i dumnej postawie. Ze względu na trójkątne spiczaste uszy i zakręcony do góry ogon, zalicza się do grupy szpiców. Jego wzrost to około 50 centymetrów, a waga waha się od 18 do 25 kilogramów. Najbardziej popularne umaszczenie to kremowe i piaskowe, ale występują także czarne, czarno-białe i czerwono-brązowe. Samców wyróżnia kryza.

Charakter

Te wyjątkowo inteligentne psy są łatwe do szkolenia i chętnie poddają się treningowi. Lubią wyzwania i szybko zapamiętują wskazówki. Canaan dog będzie podchodził z dystansem do obcych, ale jest lojalny i oddany swojemu opiekunowi. To bardzo zwinne i wytrzymałe psy. Idealne do intensywnych treningów, pomocy w pracy w gospodarstwie np do zaganiania zwierzyny, biegania i sportów oraz wędrówek. Mają silnie rozwinięte instynkty łowieckie, ale wczesna socjalizacja i szkolenie umożliwiają im tolerowanie innych zwierząt w domu. Są cierpliwe i łagodne wobec dzieci.

Pielęgnacja i wychowanie

Canaan Dog wymaga codziennych intensywnych ćwiczeń lub dużej dawki ruchu w innej formie. Praca i sporty są dla niego wymarzonym zajęciem. Dbając o stymulację psychiczną i fizyczną tego psa, możemy cieszyć się zrównoważonym, szczęśliwym i kochającym towarzyszem rodziny. Sierść psa zrzucana dwa razy do roku może być uciążliwa, dlatego należy go wyczesywać przynajmniej raz w tygodniu. Canaan Dog jak większość ras pierwotnych jest bardzo odporny na choroby.

Ciekawostka

Trudno ustalić dokładną datę powstania rasy. Psy mogą należeć do jednych z najstarszych ras świata! Nie bez powodu te pochodzące z Bliskiego Wschodu inteligentne i piękne zwierzęta zaliczają się do psów pierwotnych i obok między innymi psa z Karoliny Południowej czy psa

Dingo, nazywany jest pariasem (pariah dogs).

Oto pupil / Ostatnio dodane

Zobacz więcej