Wyszukaj zwierzaka

Northern Inuit Dog — pies utworzony na podobieństwo wilka

Rasa jest stosunkowo młoda, ponieważ powstała dopiero w 1980 roku. Jej twórcą jest Eddie Harrison, który dokonał krzyżówki kilku ras: Siberian Husky, Alaskan Malamute i owczarka niemieckiego. Jego głównym celem było stworzenie psa przypominającego wilka o charakterze udomowionego psa. Rasa nie została oficjalnie uznana przez Kennel Club, chociaż jest rejestrowana w klubie Companion Dog Kennel Club i uczestniczy w zawodach, na przykład agility czy psich zaprzęgów.

Wygląd

To duży pies mocnej budowy o budowie atletycznej, ale nie ciężki. Psy mierzą od 58 do 81 cm, a suki od 58 do 71 cm. Masa ciała psów waha się w granicach od 36 do 50 kg, natomiast suk pomiędzy 25, a 38 kg. Northern Inuit Dog jest dłuższy aniżeli wyższy. Głowa nie jest bardzo szeroka, a kufa jest dłuższa niż mózgoczaszka. Oczy mają owalny kształt i są nieco ukośne. Dopuszczalny jest dowolny kolor umaszczenia. Uszy nie są zbyt duże i są noszone prosto.

Charakter

Northern Inuit Dog to pies o silnym charakterze. Jest uparty, ale przyjazny. Mają wysoki iloraz inteligencji. Ich wyróżnikiem jest lojalność. Tworzą ścisłą więź z właścicielem i są mu oddane.

Pielęgnacja i wychowanie

Northern Inuit Dog zdecydowanie nie jest psem dla początkujących właścicieli. Są bardzo uparte i przejawiają zdolność do samodzielnego myślenia, dlatego są trudne do ułożenia. Psy należy socjalizować już od szczenięcia. Gdy czują się osamotnione, budzi się w nich chęć do zachowań destrukcyjnych, na przykład samookaleczenia. Ich szkolenie wymaga odpowiedniej motywacji, nagród, a także szkoleń. Szczególnie w okresie szczenięcym są bardzo hałaśliwe. Wymagają jednego przewodnika i konsekwencji w trakcie ich wychowania.

Ciekawostka

Psy tej rasy wystąpiły w pierwszym sezonie „Gry o Tron”. 

Oto pupil / Ostatnio dodane

Zobacz więcej